شروع فرآیند سئو

وقتی برداشت صحیحی از SEO پیدا کردید، برای بهینه‌سازی وب‌سایت خود آماده هستید. کافی است از دستورالعمل قدم به قدمی که در اختیارتان می‌گذاریم پیروی کنید.یک پلن SEO تهیه کنید و یاد بگیرید چطور این پلن را گسترش داده، اولویت‌بندی و تنظیم نمائید تا بهترین هماهنگی را با اهداف کسب‌وکاری شما پیدا کند. فرض کنیم می‌خواهید برای خدمات آنلاین تحویل میوه و سبزی  “تازه-از-مزرعه” مشتریان جدید پیدا کنید.

قدم اول شما جستجوی کلیدواژه است. یعنی دریابید مشتری بالقوه شما چه کلماتی را سرچ می‌کند. آیا آن‌ها “محصولات ارگانیک” را سرچ می‌کنند یا “تحویل هفتگی سبزیجات تازه”؟ اگر علاقه‌مند به یادگیری مطالب بیشتر در مورد تحقیقات انتخاب کلیدواژه مناسب هستید، در درس چهارم از مطالب مربوط به SEO تمرکز بیشتری بر این موضوع شده است. قدم دوم موضوعات مرتبط را در نظر بگیرید. فرضاً آیا رژیم‌های گیاه‌خواری از نظر مخاطب شما جذاب است؟ یا مثلاْ دستور پخت سوپ سبزیجات؟

در نظر گرفتن موضوعات مرتبط باعث می‌شود کلیدواژه‌های شما ویژه و اختصاصی‌تر شود و هم‌خوانی بهتری با آنچه که مشتریان شما به دنبال آن سرچ می‌کنند پیدا‌ کند. به عنوان بخشی از برنامه یا پلن SEO خود باید حداقل سالی یک بار این کار را انجام دهید. وقتی کلیدواژه‌های مناسب را پیدا کردید باید ببینید در نتایج جستجوی این کلیدواژه‌ها در چه رتبه‌ای قرار دارید. آیا هیچ کس لینکی به سایت شما برقرار نکرده است؟ شاید بتوانید بلاگرهای غذا را برای چک کردن مزرعه‌تان دعوت کنید تا در عوض آن‌ها هم در پست‌های بعدی وبلاگ‌شان از شما نام ببرند و لینک وب‌سایت شما را در آن قرار دهند. لیستی تهیه کنید شامل هر موردی که فکر می‌کنید می‌تواند عملکردِ SEO شما را بهبود دهد. لذا اکنون یک لیست اقدام یا  To-Do list در دست دارید. نگران نباشید الان زمان اولویت‌بندی آن است. خیلی طبیعی است که بخواهید ابتدا از مواردی شروع کنید که بیشترین تأثیر را خواهند داشت، اما سعی کنید واقع‌بین باشید. مثلاً اضافه کردن یک بخش کامل در مورد متدهای کشاورزی پایدار به سایت‌تان ممکن است نیازمند استخدام یک برنامه‌نویس باشد که خود هزینه‌ای اضافه خواهد بود.

در کوتاه‌مدت می‌توانید به جای آن یک مقاله سریع راجع به این موضوع در قسمت مقالات سایت‌تان بگذارید.

شروع فرآیند سئو

قدم سوم، برای خود ضرب‌الاجلی تعیین کنید تا هر یک از موارد پلن SEO خود را به ترتیب طی سال انجام دهید. بسیار خب، وقتی این پلن را به اجرا می‌گذارید در نظر داشته باشید که پلن SEO طی زمان تغییر می‌کند. اما چطور باید بفهمید چه زمانی این برنامه نیاز به آپدیت شدن دارد؟ یک راه ساده این است که ببینید چه زمانی دارید تغییرات دیگری در کسب‌وکار خود ایجاد می‌کنید، مثل معرفی یک محصول جدید یا طراحی مجدد وب‌سایت‌تان. همین‌طور به یاد داشته باشید موتورهای جستجو ویژگی‌های جدیدی ارائه می‌کنند و الگوریتم‌های خود را بهبود می‌دهند. مثلاً اینکه به واسطه عمومیت یافتن سرچ با تلفن‌های همراه تغییرات زیادی در الگوریتم‌ها رخ داده. و نهایتاً وقتی که بخشی از برنامه‌ عملیاتی یا همان پلن شما درست کار نمی‌کند باید این برنامه را مجدداً بررسی و تغییر لازم را اعمال کنید. مثلاً اگر صفحه‌ای دارید که ترافیک (مراجعه) ارگانیک زیادی ندارد شاید نیاز به تغییر و بهبود داشته باشد. حتی ممکن است نیازمند دعوت به اقدام یا CTA های قوی‌تری باشید. نتایج خود را به طور منظم بررسی کنید و توجه خود را به مواردی معطوف کنید که نیازمند بهبود است. به این ترتیب شما یک پلن SEO شکل می‌سازید.

اجازه بدهید خلاصه کنیم:

برای فهمیدن اینکه مشتری شما چطور سرچ می کند، با تحقیق بر یافتن کلیدواژه‌های مناسب شروع کنید سپس از ردیابی موارد قوت و ضعفتان استفاده کنید. برای بهبود ضعف‌ها از طوفان فکری استفاده کنید و موارد را اولویت‌بندی کنید. همواره آماده بازآفرینی پلن SEO خود بر اساس تغییرات فضای کسب‌وکار خود و همین‌طور فضای حاکم بر موتورهای جستجو باشید. با توضیح پروسه SEO اطمینان حاصل کنید که مباحث این درس را مورد به مورد بررسی کرده‌اید. به این ترتیب اطلاعات با ارزشی برای اجرایی کردن پلن خود کسب می‌کنید.

 نکات کلیدی آموزش

در فرآیند قدم به قدم ساخت پلن SEO برای سایت‌تان می‌آموزید چطور برنامه‌ای را که بهترین تناسب را با اهداف‌تان دارد خلق، اولویت‌بندی و بازآفرینی کنید.


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست + ده =