دوره خلق کتاب ماندگار از ایده تا چاپ مجدد

زمان آغاز دوره: جمعه ۲۹ آذر‌ماه
تعداد جلسات: ۲ ورکشاپ یک روزه و پنج جلسه دو ساعته آنلاین هر هفته یک جلسه
مدرس دوره :

آقای سعید حدادی (نویسنده کتاب نابغه بیکار)

مدرسین پشتیبان: آقای فرهاد ارکانی – خانم دکتر نظری

مخاطب: علاقه‌مندان به نوشتن کتاب

می‌خوام بیشتر راجع به جزئیات دوره بدونم

 

چرا تصمیم به برگزاری این دوره گرفتیم؟

 

 

برخی از سرفصل‌ها

ایده یابی

یکی از رموز موفقیت کتاب‌های ماندگار ایده‌های بدیع آنها است. حرف‌های جدید با بیان متداول یا ایده‌ای قدیمی که به سیاقی نو بازآفرینی شده، تضمین‌کننده تحریک اشتیاق در خواننده است.

پی‌دی‌اف کامل «۴۲ راه پیدا کردن ایده» را در انتهای همین صفحه مستقیماً دانلود کنید.

 

انتخاب مخاطب

در تولید هر محصول آموزشی از جمله کتاب باید دقیقا بدانید به چه افرادی می‌خواهید پیام بدهید. طبقه‌بندی مخاطب و شناسایی انواع نیاز‌های آنها و نحوه طراحی پیام صحیح در نوشتن کتاب به طور مفصل در دوره بحث می‌شود.

 

GOOVERS و گنج گردی (کارگاه)

مهارت جستجوی پاسخ سوالات و یافتن هر مطلوب دیگری چه به صورت آنلاین و در دنیای مجازی از طریق موتورهای جستجو مثل GOOgle و چه در جهان واقعی uniVERSE مثل جستجوی کتابها، انسانها یا موضوعات دیگر، به طور مشترک توسط آقای سعید حدادی و خانم دکتر مریم نظری فارغ التحصیل رشته سواد اطلاعاتی و طراح دوره‌های تراز اول‌های تولید‌محتوا برای اولین بار در این دوره ارائه می‌شود.

 

روش‌های متعدد خلق و تدوین متن

بسیاری از بهترین کتاب‌های جهان هیچ‌گاه نوشته نشده و انسان‌های ارزشمند فراوانی که می‌توانند آثار ماندگاری خلق کنند، فقط به خاطر ناآشنایی با روش‌های خلق و تدوین متن هرگز کتاب هایشان را به پایان نمی‌برند. طی دوره روشهای متعددی برای تدوین متن به شما آموزش داده می‌شود.

 

صفحه آرایی و طراحی جلد(کارگاه)

مغز خواننده قبل از بررسی متن و محتوا، جلوه‌های بصری کتاب شامل جلد سپس چینش و آرایش متن در صفحات، اندازه، نوع فونت، سرصفحه، شماره‌گذاری و طراحی شکل‌ها و نمودارها را در لایه‌های زیرین (مغز کهنه) بررسی می‌کند و در همین چند ثانیه به این پرسش پاسخ می‌دهد: آیا دوست دارم این کتاب را بخوانم؟ طراحی جلد را آقای فرشاد اخترشناس مدیر نشر هورمزد آموزش می‌دهد و اصول صفحه‌آرایی با نرم افزار Indesign، توسط صفحه‌آرای حرفه‌ای انتشارات هورمزد، خانم صبور به شکل کارگاه برگزار می‌شود.

 

اصول حرفه‌ای بهبود و تکمیل متن

تاکنون کتابی خوانده‌اید که پس از شروع مطالعه مطلب به سختی قادر بوده‌اید آن را رها کنید و به کار دیگری بپردازید؟ هنر نوشتن می‌تواند باعث شود با شروع مطلب، خواننده چنان به آن وابسته شود که بی‌وقفه برای زمان طولانی مطالعه را ادامه دهد. مهارت‌های بهبود و تکمیل متن بخشی از این هنر است.

 

مبانی فصل‌بندی

همانطور که تجربه خواننده در اولین برداشت ادراکی (از طریق چشم‌ها) تحت تأثیر ماهیت بصری کتاب است، در مرحله بعد فصل‌بندی مفاهیم اهمیت دارد. ذهن خواننده از طریق بررسی فهرست، تقسیم‌بندی مفاهیم را ارزیابی می‌کند و در مورد خرید کتاب یا بازگرداندن آن به قفسه (و یا بستن صفحه محصول) تصمیم می‌گیرد. این دوره به شما می‌آموزد با تقسیم‌بندی مناسب مطالب و نامگذاری خلاقانه فصول، راه مخاطب را بر بازگرداندن کتاب به قفسه ببندید.

 

درست‌نویسی و ویراستاری (کارگاه)

هرچه با مبانی درست‌نویسی آشنا‌تر باشید متون زیباتری خلق می‌کنید. درست‌نویسی نه تنها بر اعتبار شما به عنوان نویسنده می‌افزاید، بلکه فرایند ویرایش کتاب‌ با سرعت بیشتر و هزینه کمتری انجام می‌شود . رزومه مکتوبتان شامل کتاب‌ها و مقالاتتان باعث همکاری ناشران کتاب، مجلات و نشریات با شما می‌شود. آقای فرهاد ارکانی نویسنده، ویراستار و صداپیشهٔ مجرب، درست‌نویسی و تنظیم متن برای خلق کتابهای صوتی را آموزش می‌دهد.

 

کتاب پرفروش

به نظر شما پرفروش شدن کتاب به محتوا بستگی دارد یا تبلیغات؟ در این مبحث آقایان مهندس فرشاد اخترشناس ناشر بیش از دویست جلد کتاب پرفروش و سعید حدادی، به شما می‌آموزند چطور محتوای کتابتان را از ابتدا به گونه‌ای بنویسید که باعث پرفروش شدن آن شود. همینطور با شبکه پخش آشنا می‌شوید، اصول بازاریابی انتظار را می‌آموزید و مبانی ویژه بازاریابی کتاب را فرا خواهید گرفت.

 

اصول نامگذاری جذاب و خلاقانه

انتخاب عنوان کتاب به تنهایی در پرفروش شدن آن نقش آفرینی می‌کند. این انتخاب اصول و قوانینی دارد که آشنایی با آن احتمال موفقیت کتاب شما را به مراتب افزایش خواهد داد.

 

برندسازی کتاب

کتاب هم مثل هر فرد، محصول و یا خدمت دیگر، برای خود شخصیت ایجاد می‌کند. آشنایی با برندسازی کتاب کمک می‌کند شخصیت کتابتان شکل گیرد و در ذهن مردم جایگاهی ویژه به خود اختصاص دهد. توفیق در برندسازی کتاب عامل ماندگاری اثر شما خواهد بود.

 

حقوق نشر و تقسیم کار ناشر و نویسنده

اگر تصمیم دارید اولین کتاب خود را بنویسید علاوه بر دانستن مراحل دقیق فرایند خلق اثر باید بدانید کدام مراحل اختصاصا توسط ناشر صورت می‌پذیرد و شما باید چه کارهایی انجام دهید. همچنین آشنایی با مبانی حقوق نشر به شما امکان می‌دهد از منافع خود در قراردادی که با ناشر می‌بندید صیانت کنید. این مبحث توسط یکی از کاربلدترین ناشران ایران یعنی فرشاد اخترشناس مدیر نشر هورمزد ارائه می‌‌شود.

 

ضمانت اتمام کار

آنچه این دوره را از دوره های دیگر متمایز می کند ضمانت نتیجه است. طی این دوره تنها به ارائه اطلاعات بسنده نکرده‌ایم. محیط، محتوا، شرکت‌کنندگان، مدرسین و البته تکالیف، به گونه‌ای طراحی شده که با اتمام جلسات، متن کتابتان به پایان رسیده باشد. ساده بگوییم با حضور در این دوره به نگاشتن اولین کتابتان مجبور می‌شوید. دلیل ساده‌ای که ما را از نتیجه مطمئن کرده انتخاب افراد واجد شرایط از طریق مصاحبه است. اگر برای پیوستن به جمع نویسندگان کتاب‌های ارزشمند اشتیاق دارید اینجا کلیک کنید.

 

مبانی درست‌نویسی، اصول صوتی کردن

روز به روز بر محبوبیت کتاب‌های صوتی و پادکست‌های آموزشی افزوده می‌شود. چه حسی خواهید داشت اگر مردم در حال قدم زدن، ورزش کردن و حتی رانندگی به کتاب شما و با صدای خودتان گوش دهند! اگر تا زمان چاپ کتابتان نسخه صوتی آن را هم آماده کنید، با ارائه همزمان این دو محصول طیف وسیع‌تری از مخاطبان را جذب می‌کنید و در ضمن می‌توانید همزمان هر دو محصول را در یک بستهٔ قیمتی‌تر ارائه کنید. فرهاد ارکانی نویسنده، ویراستار و صدا پیشهٔ با تجربه، ضمن آموزش اصول درست‌نویسی، اصول صوتی‌کردن کتاب را به شما خواهد آموخت.

 

 

طراح و مدرس دوره

 

آقای سعید حدادی

 • نویسنده کتاب نابغه بیکار
 • خالق برند یک کاربلد
 • مدرس و سخنران انگیزشی
 • کارشناس مهندسی صنایع
 • محقق در زمینه هوش کاربردی و تفکر
 • طراح دوره تونل تغییر

 

 

مدرسین پشتیبان

 

 

دکتر مریم نظری

خانم دکتر نظری

 • نویسنده کتاب پژوهش مولد و ماندگار
 • دکترای سواد اطلاعاتی از دانشگاه شفیلد انگلستان 
 •  موضوع تدریس: مهارت های جستجو و گردآوری محتوی از وب ، مخاطب‌شناسی و تولید محتوای جذاب

 

 

آقای مهندس فرهاد ارکانی

 • نویسنده ،صداپیشه و ویراستار
 • موضوع تدریس : درست نویسی ، خلق کتاب صوتی

 

فرشاد اخترشناس

آقای فرشاد اخترشناس

 • ناشر
 • کارآفرین
 • موسس و مدیر نشر هورمزد
 • ناشر بیش از ۲۰۰ عنوان کتاب پرفروش
 • همکار تجاری با مدرسه کسب و کار تهران TBS

 

 

با شرکت در این دوره چه امکاناتی دریافت می‌کنم؟

 

پشتیبانی حرفه‌ای

 

 

شرکت در کارگاه

 

 

دریافت صوت کامل جلسات

 

 

دوره خلق کتاب ماندگار

 

تست خوانش شرکت‌کنندگان دوره خلق کتاب ماندگار

 

 

مبلغ سرمایه گذاری در این دوره چقدر است؟

 

مبلغ سرمایه گذاری این دوره ۷۵۰ هزار تومان می‌باشد.

“دانلود PDF مقاله ۴۲ راه یافتن ایده برای نوشتن متن کتاب”

“دانلود PDF مقاله چطور برای نوشتن کتاب ایده پیدا کنیم؟”

“دانلود PDF مقاله نویسندگی : از رؤیا تا عمل”

“دانلود فیلم آموزش (لایو) نویسندگی غیر ادبی در یک ساعت”