تور آموزشی تفریحی گرمسار اردیبهشت ۹۸

✍️گرمسار دراستان سمنان قراردارد قدمت آن به دوران اشکانیان و بسی دیرین‌تر از آن بازمی گردد. در همسایگی کویر، کوه دماوند و معروف به شهر خورشید تابان است.

✅ تیم یک‌کاربلد سفری یک روزه را به این منطقه‌ی بکر تدارک دید.‌💥در این سفر از سایت‌های زیر بازدید شد:
🍀 غارهای نمکی : هوای غار که از درون لایه های نمکی عبور می‌کند بسیار سالم و تمیز است.
🍀 حوضچه سبز : آبهای حاصل از بارش حوضچه‌ای زیبا در کف معدن پدید آورده.
🍀 کوه افسانه‌ای اژدها : از نادرترین پدیده های زمین‌شناسی در اسطوره‌ گفته می‌شود ،رستم پهلوان ایران زمین دراین محل اژدها را نابود کرد .
🍀 بزرگترین معدن نمک خاورمیانه : این معدن دارای آبشار نامرئی ،حوضچه درمانی و چشمه‌های نمکی است که با ستون های ۵۰ الی ۷۰ متری و ساخت منحصر به فرد ،در دل کوه استوار شده.
🍀 روستای تاریخی پاده (یخچال تاریخی روستا که قدمت آن به دوران قاجاریه برمی‌گردد و در فهرست آثارتاریخی کشور ثبت شده است، حمام ،قلعه تاریخی و دیدنیهای دیگر)
🍀 قلعه پنهان بهرام (شهرزیرزمینی)

سفرنامه گرمسار

تور آموزشی تفریحی گرمسار توسط گروه یک‌کاربلد در ۲۷ اردیبهشت ماه ۹۸ برگزار شد و روزی کاملا متفاوت را برای همراهان رقم زد.
سفر یک روزه ما به گرمسار از قرارمان در میدان آرژانتین شروع شد.
لحظات اولیه سفر به دلیل اینکه افراد همدیگر را نمی‌‌شناختند کمی سکوت حکمفرما بود اما آقای حدادی با معارفه سکوت را شکست و درب  آشنایی را گشود. بعد از دوساعت به معدن نمک رسیدیم. دراین محیط زیبا و جمع صمیمی و دوستانه صبحانه صحرایی صرف شد.
شروع به بازدید معدن کردیم. از نقش و نگارهای سنگ‌های نمکی و زیبایی دریاچه سبز و آرامش غارها که بگذریم مدیتیشن و صحبت‌های آقای حدادی زیبایی و آرامش و جذابیت این سایت را بیشتر کرد.
گرمسار با وجود معادن نمک غنی، تقریبا ۸۰ درصد نمک طبیعی کشور را تامین می‌کند. این معادن علاوه بر جاذبه‌های گردشگری، خاصیت درمانی هم دارند.

راه رفتن در این دریاچه نمکی را حتما یکبار امتحان کنید و اثرات درمانیش را تجربه نمایید.

بعد از گرفتن کلی عکس‌های جذاب به طرف مقصد بعدیمان، قلعه پنهان بهرام حرکت کردیم.
قلعه پنهان بهرام در واقع یک شهر زیرزمینی است. این قلعه در منطقه کویری قرار گرفته و اتاقک های خنک زیرزمینی زیادی دارد.
اغلب افراد دوست دارند زمانی که به شهری دیگر سفر می‌کنند غذاهای مخصوص آن شهر را امتحان کنند. اگر شما هم یکی از این افراد هستید غذاهای محلی گرمسار از جمله ته چین و دیگی را امتحان کنید.
غذای گروه ما دستپخت همسر آقای بهرام بود و انصافا طعم بی‌نظیری داشت.
یکی از جذابیت های این سفرها امکان انجام بازی‌های دسته جمعی ست. برای ما هم تجربه بازی گروهی در اتاقک های زیرزمینی بسیار لذت بخش بود.
بعد از انجام بازی و استراحت به سمت روستای تاریخی پاده حرکت کردیم. ساختمان‌های قدیمی و خانه‌های روستا بافت قدیمی خود را حفظ کرده بودند و قدم زدن در کوچه پس کوچه‌های آن حال و هوای خاصی داشت.
جالب است بدانید تا ۱۵۰ سال قبل اهالی روستا در این قلعه زندگی می‌کردند و علت این‌که روستا به فراموشی سپرده شده این است که روزگاران قدیم این روستا در مسیر جاده ابریشم قرار داشته اما بعدها مسیرعبور کاروان‌ها تغییر کرده و روستا مهجور مانده.
امیدواریم این روستا با وجود جاذبه‌های گردشگری زیادی که دارد بیشتر از این مورد لطف مسئولین قرار بگیرد.
پس از بازدید قلعه و گرفتن عکس‌های دسته‌جمعی و شنیدن صحبت‌های پربار آقای حدادی و خانم دکتر کارخانه‌چی راهی تهران شدیم.
در انتها باید عرض کنیم که گروه یک‌کاربلد تمام سعی خود را به کار گرفت تا خاطره‌ای زیبا و به یادماندنی برای تک تک افراد شرکت‌کننده در این توررقم بزند.
با انرژی که همسفرانمان به ما دادند برای تورهای برنامه‌ریزی خواهیم کرد.
با دنبال کردن صفحات اجتماعی، از برنامه تورهای آینده مطلع شوید.

@۱karbalad.naghd

گروه آموزشی یک‌کاربلد

تور آموزشی

تپه های مریخی گرمسار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 3 =